İnstagram Satış Sayfalarının Son Yıllarda ki Yükselişi

Lorem Ipsum pasajlarının birçok çeşitlemesi vardır. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu mizah katılarak veya rastgele sözcükler eklenerek değiştirilmişlerdir.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternetin getirmiş olduğu yenilikler girişimci ve yenilikçi firmaların çok dikkatini çekmiştir. Bunun sebebi ise insanların gittikçe daha meraklı olmasıdır. İnsanların merakı bir ihtiyaçtır. Meraklı bir birey beraberinde getirdiği sosyal ihtiyacı bir şekilde karşılamak zorundadır. Bunu da yeniliklerin getirdiği farklı alanlara yönelerek bu ihtiyacı giderir. Facebook ve Twitter uygulamaları merak gidermede ilk zamanlarda çok başarılıydı. Sonrasında İnstagram gündemi ele alarak daha güçlü bir hale gelmiştir. İnstagram gündelik hayatta insanların birbiri ile sosyalleşmesine katkıda bulunmuştur. Genellikle sosyal paylaşım sitesi olmayı amaçlamıştır. Fakat firmalar veya kişisel satış yapan kişi veya kuruluşlara da reklam olanağı sağlamıştır. Google reklamlar, Facebook gibi platformlardan aldığı etkileşime oranla daha fazla işe yarayan instagram uygulaması, tanıtım olarak iyi bir seviyededir. Hemen hemen tüm insanların kullanmaya alıştığı hatta ve hatta bağımlısı olduğu bu uygulama, yeni bir teknoloji devrimi getirmiştir.

trusd
0,00 TRY
treuro
0,00 TRY
trgbp
0,00 TRY
treur-usd
0,00 TRY
bist-100
0,00 TRY
gau
0,00 TRY
trbtc
0,00 TRY
treth
0,00 TRY
trbch
0,00 TRY
trxrp
0,00 TRY
trltc
0,00 TRY

Bu sayede satış alanında da gelişmeler beraberinde devam etmiştir. İnternet sitesindeki satışlardan memnun kalamayan firma ve kişiler, instagram yolu ile ürün veya hizmetlerini tanıtmaya reklam yolu ile başladılar. Sonrasında ise satış siteleri açarak bu yolu daha da genişlettiler.

thumbnail
İlişkili Yazı
Tabletlerin Şarj ve Pil Süresini Uzatma İpuçları

İnstagram fenomenlerinin reklamları ile bu firmalar daha da popüler olmaya başladılar. Televizyonun önüne geçmeyi başaran sosyal medya, şu an dünya gündemini epeyce bir meşgul etmektedir. Satış yapan kurum, kuruluş, bireysel satış sayfaları genelde whatsapp üzerinden iletişimi çeşitlendirmişlerdir. Özellikle replika ürünlerin satışı bayağı bir yükselmiştir. İnsanlar orjinal ürüne bütçesinin yetmediğini anlayınca replika ürünlerin instagram satış sayfalarına rağbet göstermişlerdir. Bu sektör hızlı bir şekilde büyümektedir. Büyük ve orjinal firmalar mesela Adidas ürün tanıtımını yapmak için İnstagramı kullanmaktadır. Pazarlama alanında katkı sağlayan İnstagram, bu alanda çeşitlilik sağlamış, pazarlamaya da çeşitlilik kazandırmıştır.

PROF. BAŞLEVENT: BAZ ETKİSİ, MEVSİMSEL ETKİLER VE DÖVİZ KURU BELİRLEYİCİ OLACAK

Bilgi Üniversitesi Ekonomi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Başlevent ise enflasyonda normalleşmeden ziyade, bahar aylarında olumlu tarafa geçmesi beklenen baz etkisinin, mevsimsel etkilerin ve döviz kurundaki gidişatın belirleyici olacağını düşündüğünü belirtti.

Normalleşmeyle birlikte insanların daha çok alışveriş yapmaya ve seyahat etmeye, dışarıda yemek yemeğe başlayacağını ifade eden Prof. Başlevent, “Bu ek talep elbette fiyat baskısı yaratabilir. Diğer taraftan ölçek ekonomisi denilen faktör fiyatların gevşemesini de sağlayabilir. Örneğin, normalleşme sonrası cirosunu üçe katlayan bir lokanta, sabit maliyetlerini daha çok sayıda müşteriye paylaştırabileceği için, fiyatlarını artırmadan da yola devam edebilir.” dedi.

LAFÇI: O ETKİYİ BU DEFA GÖRMEYECEĞİZ

Ekonomist Emrah Lafçı da konu hakkında sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Geçen yıl haziranda yaşanan yükselişte hem ertelenen talebin hem de yükselen kurun etkisi olduğunu belirten Lafçı, “O etkiyi bu defa görmeyeceğiz gibi görünüyor. Kurdaki sert artış bu sene yok. Bunu dikkate almak lazım. Bence hizmet fiyatlarında geçen dönem yaşanan yükseliş yedirilmiş durumda. Tekrar o seviyede bir artış fiyatları çok yukarı taşıyacaktır. Zaten talepte de bir düşüş söz konusu.” dedi.

HIZLI BİR ISINMA OLMAYACAK

Geçen yıl yaşanan artışları karşılayan bir talep olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Emrah Lafçı, “Talep olmasının en önemli nedenlerinden biri de kredi genişlemesiydi. Özellikle hanehalkı çok rahat kredi kullanabildi. Ama şu an için faizler çok yüksek. Benzer bir kredi artışı gerçekleşmeyecek. Dolayısı ile ekonomide hızlı bir ısınma olmayacak.” dedi.

Lafçı sözlerini şöyle noktaladı:

Her ne kadar açılma ile birlikte yüksek talep artışı gözükse de bu durumun fiyatlara geçen sene olduğu kadar yansımayacağını düşünüyorum. Şunu da dikkate almak lazım; baz etkisinden dolayı da mayıs ve haziran aylarında enflasyon zaten düşüş patikasına girecek. Geçen yılın mayıs ve haziran enflasyonları oldukça yüksek.

4
mutlu
Mutlu
2
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
3
_a_rm_
Şaşırmış
4
vir_sl_
Virüslü
İnstagram Satış Sayfalarının Son Yıllarda ki Yükselişi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Giriş Yap

Giriş Yap

Fazla Merak ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!